вівторок, 31 січня 2017 р.

Слова близькі за значенням (синоніми).

«Слова близькі за значенням (синоніми)»
(урок з української мови)

                                                                                 Підготувала
                                                                                               Вчитель 2 – А класу
                                                                                       Долженко О.М.

«На ймення ми різні, а суть в нас одна:
 Синоніми ми – тобто схожі слова…»
(Л.Павленко)

Тема: Слова близькі за значенням (синоніми).

Мета: Вчити дітей розпізнавати слова близькі за значенням; познайомити зі
            словником синонімів; вчити виявляти в ряді слів ті, які є близькими за
            значенням.
            Розвивати мислення, мовленнєві вміння, культуру мовлення і спілку-
            вання.
            Виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: план уроку в малюнках, ілюстративні матеріали.

Хід уроку

І. Мотивація, планування діяльності.

    1) Організація класу до уроку.
          Знов лунає наш шкільний дзвінок,
             На незвичний кличе всіх урок.
             У класі сьогодні гостей в нас багато,
             Усі ми зібрались, неначе на свято.

           Ми вам раді, люди добрі,
              І вітаєм щиро вас,
              Всіх вас просимо ласкаво
              На урок у другий клас.

    2) Визначення теми і завдань уроку.
        
Учитель: Доброго ранку, діти! Сьогодні я хочу подарувати вам незвичайний
                   урок. Ми помандруємо казковими стежинами.

(На дошці демонструється ілюстрований план роботи.)

План уроку в малюнках
1.     Зустріч з Пір’їнкою.
2.     Допомога Зайчику.
3.     Порада Мудрої Сови.
4.     Виконання завдання Квіточки.
5.     Допомога Їжачку.
6.     На гостину до Білочки.
7.     Рефлексія
          На нашу допомогу чекають багато казкових героїв. А щоб допо-
             могти їм, ми маємо уважно працювати, пригадати все, що нам
             відомо вже про слово

ІІ. Розвиток узагальнених умінь пізнавальної й мовленнєвої діяльності.

    1) Каліграфічна хвилинка «Зустріч з Пір’їнкою».
          Послухайте вірш Г.Чубач. Визначте, який звук найчастіше повто-
             рюється:
                   Цап до цапа в гості йшов.
                   Цап дороги не знайшов.
                   А за цапом цапеня
                   Бігло зразу навмання.
          Якою буквою позначається цей звук? («Це»)
          Зі скількох елементів вона складається? (3)
          Давайте пригадаємо з’єднання цієї букви з голосними.
          Пропишіть рядочок цих з’єднань.
          Прочитайте третє речення і спишіть у зошит.

    2) Допомога Зайчику. Гра «Відгадай».
          Ви знаєте, що Зайчик всього боїться і йому треба швидко тікати від
             хижаків. Нам треба допомогти йому виконати завдання, щоб він
             зміг швиденько подолати перешкоду, яка виникла на його шляху, і
             бігти далі казковою стежиною від звірів, які можуть полювати на
             Зайчика. (с. 25, Впр. 54)

    3) Порада Мудрої Сови.
          Знайомство з правилом;
          знайомство зі словником синонімів;
          запис 2-3 синонімічних рядів.

    4) Фізкультхвилинка. (Грамзапис пісні «У казковім лісі».)

    5) Виконання завдання Квіточки.
         стор. 26, впр. 55
         Квіточка пропонує прочитати віршик, який вона принесла з собою,
           знайти у віршику слова-синонімі, виписати їх, а з одним із слів
           складіть речення.

    6) Допомога Їжачку.
          стор. 27, Впр. 58 – самостійна робота.

    7) На гостину до Білочки.
          стор. 28, Впр. 60

ІІІ. Рефлексія та оцінювання.

          Ось і закінчилася наша мандрівка казковими стежинами.
          Давайте пригадаємо, кому ми допомагали на уроці.
          Які завдання ми сьогодні виконували?
          А ви задоволені своєю роботою на уроці?

ІV. Творче домашнє завдання.

          стор. 28, впр. 61

         

Немає коментарів:

Дописати коментар