вівторок, 31 січня 2017 р.

КОМАНДИ Конспект уроку для 2 класу з курсу «Сходинки до інформатики»

КОМАНДИ
Конспект уроку для 2 класу з курсу «Сходинки до інформатики»
Надія Щелкуновавчитель початкових класів
КЗ «НВК      Сватівська ЗОШ І ступеня - гімназія»       
Тема     Команди
Мета : закріпити правила поведінки і безпеки життєдіяльності  в комп’ютерному класі ; ознайомити учнів з поняттям «команда»,  вчити розрізняти команди від речень, що не є командами ; формувати навички роботи  в графічному редакторі  ; розвивати увагу,  пам'ять, логічне мислення.
Тип уроку – урок засвоєння нових знань
Матеріали до уроку : підручники, робочі зошити, презентація «Перевір себе»
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина ( 1 хв. )
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі :
Всі готові до роботи.
Всі бадьорі. Молодці!

ІІ. Перевірка домашнього завдання (2-3 хв.)
ІІІ. Розвивальні завдання ( 5-6  хв.)
1.     Виконання завдань у робочому зошиті
v «Запиши число 100»  ( урок 23, завдання 3)
Запиши  число 100, використовуючи п’ять трійок та знаки арифметичних дій
Відповідь :    33 × 3 +  3 3 = 100
v «Хто що купив ?»  (урок 23 , завдання 4)




Відповідь : Крокодил  Гена купив яблука, Чебурашка – апельсини, Шапокляк – моркву.                                                                                                          
v  «Знайди слово» (урок 23, завдання 5а )



Відповідь : МАТЕМАТИКА
2.     Усна колективна робота   
«Зачаровані слова» Прочитайте  слова, використовуючи  «ключ» :
А  В  Т  О  М  О  Б  І  Л  Ь                     3  4   5                 ТОМ
1   2   3   4   5   6   7  8   9  10                            1  3  4  5              АТОМ
                                                                  5  8  9  10            МІЛЬ
                                                                  9  6  3  4              ЛОТО
                                                                  2  3  4  5  1          ВТОМА
IV. Фізкультхвилинка ( 1 хв.)
Раз! Два! Час вставати:                            Будем бігати, стрибати        
Будемо відпочивати.                                Щоб нам зайчика впіймати.
Три! Чотири! Присідаймо,                      Прудко зайчик утікає
Швидко втому проганяймо.                    І промінчиками грає.
П’ять! Шість! Засміялись,                       Сім! Вісім! Час настав
Кілька раз понахилялись.                       Повернутись нам до справ.             
Зайчик сонячний до нас                          Завітав у вільний час.
V. Робота над темою уроку   ( 7-8 хв.)
1. Читання статті підручника «Команди»  (стор.48)
2. Бесіда за змістом прочитаного
- Що таке команда ?                                                                                       
- Чи всі речення  є командами ?
3. Самостійне виконання завдання  у робочому зошиті  ( урок 23)
Відповідь : спонукальні



Відповідь :  зліва – трикутник, круг ;  з  правого  боку – квадрат, трапеція ;                          на перетині – ромб, прямокутник.
4.     Розповідь вчителя за матеріалом підручника ( стор. 49).











5.      Інструктаж вчителя щодо побудови геометричних тіл (куля, куб, циліндр) з використанням мультимедійного комплексу.
VI.  Робота з комп’ютером ( до 15  хв.)
1.     Повторення правил поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі . Технологія «Незакінчені речення»
2.     Практичне виконання учнями завдання.
3.     Релаксація .  Вправи  для  очей (1-2 хв.)
Вправа 1.  Повернутися обличчям до вікна. Почергово переводити  погляд то на кінчик носа, то на віддалений  об’єкт за вікном.
Вправа 2.   Сісти зручно, заплющити очі, подумки перенестися туди, де вам приємно знаходитись. ( Виконання вправи  може  супроводжуватися спокійною музикою)
4.     Продовження роботи за комп’ютером .  Закріплення вивченого матеріалу   «Перевір себе» (  презентація PowerPoint )






VII. Рефлексія (2-3 хв.)
1.     Самооцінка результатів тестування.
2.     Вчитель :
Всі ми разом міркували,                                                    Самостійно працювали,                                                               
І старанно всі писали,                                                        
Помилок не допускали,                                               Постарались всі – це факт,                    
Вийшов добрий результат
VIII. Домашнє завдання (1-2 хв.)  за бажанням :
v    Виконати  завдання  рубрики  «Для розумників і розумниць» (підручник , стор. 49)
v     Виконати  у зошиті завдання  5б  (стор.23).



Немає коментарів:

Дописати коментар