вівторок, 31 січня 2017 р.

ОДИНИЦІ ПЛОЩІ Конспект уроку математики для 2 класу за підручником Л.Г.Петерсон «Математика 2 клас. 3 частина»

ОДИНИЦІ ПЛОЩІ
Конспект уроку математики для 2 класу за підручником Л.Г.Петерсон «Математика 2 клас. 3 частина»

Вікторія  Кравченко ,вчитель початкових  класів              
КЗ «НВК Сватівська ЗОШ І ступеня-гімназія»
Тема  Одиниці площі.
Мета: познайомити учнів з одиницями виміру площі (кв. см, кв. дм, кв. м); навчити перетворювати кв. дм в кв. см і навпаки, виконувати дії з числами, які позначаються одиницями виміру площі; повторити загальний принцип вимірювання величин, закріпити нумерацію трицифрових чисел, вдосконалювати навички розв’язувати текстові задачі; розвивати логічне мислення; виховувати любов до математики.
Обладнання : назви станцій; ялинки (13 шт.); смайлики.
Форма роботи:  урок – мандрівка.
ХІД УРОКУ
І Організаційний момент
Учитель: Клас, девіз уроку!
Учні: Працюй наполегливо, швидко, старанно                                                                        
Щоб кожна хвилина не втратилась марно.
Учитель: Сідайте!
ІІ Самовизначення діяльності
-         Сьогодні ми здійснимо уявний туристичний похід по математичній країні. Ми закріпимо нумерацію трицифрових чисел, повторимо загальний принцип вимірювання величин та опрацюємо матеріал нової теми. Що ми повинні взяти з собою в похід? (Пам'ять, увагу, знання…)
ІІІ Вдосконалення і актуалізація опорних знань.
-         Вдала подорож залежить від дисциплінованого збору. Розгорніть зошити, запишіть: дата, класна робота. Пропишіть цифри за зразком, на написання яких вам треба звернути увагу. Командир, організуй клас!

Командир: Зошит швидко розгортайте                                                                                     Ручку правильно тримайте
За осанкою всі стежте,
З чистотою всі дружіть,  
На відмінно напишіть.   ( Учні пишуть)
-         Покладіть ручки.
1.      Усний рахунок      Зупинка «Дрімучий ліс»
-         А зараз порахуйте десятками, а далі сотнями від 10 до 900.
10, 20, 30, …, 90, 100, 200, 300, 400, 500, …, 900.
-         Назвіть числа записані на дошці:
299,  786,  333,  417,  825,  194.
-         Назвіть серед поданих чисел найбільше. (825)
-         Назвіть серед запропонованих найменше. (194)
-         Назвіть «сусідів» чисел.
298 і 300.                  416 і 418.
785 і 787.                  824 і 826.
332 і 334 .                 193 і 195.
2.     Гра «Найбільше і найменше»
-         Назвіть найменше двоцифрове число. (10)
-         Назвіть найбільше двоцифрове число. (99)
-         Назвіть найменше трицифрове число. (100)
-         Назвіть найбільше трицифрове число. (999)
3. Фронтальне опитування. Повторення про величини. Бліц турнір                 Зупинка «Галявина Розумна»
-         Величина – це властивість предмету. Які ви знаєте величини? (довжина, маса, об’єм, площа.)
-         Яким приладом вимірюють довжину? (лінійкою); масу? (терезами); об’єм? (банками).
-         Які одиниці виміру довжини? (см, дм, м); маси? (кг); об’єму? (л); площі? (!?)
ІV Повідомлення теми і мети уроку при опрацюванні нового матеріалу
-         Чому ви не можете відповісти на запитання: які одиниці виміру площі? (Відсутність знань.)
-         Тож тема нашого уроку: «Одиниці площі». Ми познайомимося з одиницями виміру площі (кв. см, кв. дм, кв. м) та навчимося перетворювати кв. дм в кв. см і навпаки.
V Вивчення нового матеріалу «Одиниці площі»
1.     Підготовчі вправи (№1, №2) Зупинка «Село помилкове»
-         Відкрийте підручник на с. 62 знайдіть завдання 1.
-         Як називають фігури, які зображено на малюнку? (а, b, c)
-         Розгляньте мірки О1 (1 клітка) і О2 (4 клітки). Порівняйте площі фігур за допомогою мірок О1 і О2.
-         О1 мірок у фігуру «а» входить 16, у «в» - 20, у «с» - 16.
О2 мірок у фігуру «а» входить 4, у «в» - 5, у «с» - 4. Отже, фігури «а» і «с» - рівні; фігура «в» більша, ніж «а» і «с».
-         Якою з поданих мірок зручніше вимірювати площу даних фігур? (Міркою О2, бо швидше.)
-         А зараз вам знадобляться простий олівець та лінійка, бо у №2 треба накреслити прямокутник. Прочитайте завдання і скажіть, чому дорівнюють сторони прямокутника. (3 см і 4 см)
-         Накресліть такий прямокутник. (Діти креслять).
-         А тепер розбийте прямокутник на квадрати зі стороною 1 см. (Діти виконують.)
-         У яких одиницях можна виміряти площу цього прямокутника? (Це буде квадрат зі стороною 1 см)
2.     Пояснення вчителя      Зупинка «Гора Уважна»
-         Квадрат зі стороною 1 см, 1 дм, 1 м – це одиниці виміру площі 1 кв. см,            1 кв. дм, 1 кв. м. Читається, називається: квадратний сантиметр, квадратний дециметр, квадратний метр. Ці одиниці виміру показано на               с. 62 – 64 № 2, № 4, №8.
1 кв. дм = 100 кв. см
1 кв. м = 100 кв. дм
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Гімнастика для очей              
Сплять маленькі совенята (очі заплющені).
Раз! – розкрили оченята.                                       
Подивилися навколо (кругові рухи очима).
Потім вгору і додолу (головою не рухати, тільки очима).                         
 Оченята – блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!                                                                    
Вправо, вліво оченята повертали совенята.
Совенята будуть спати, а ми будемо писати.
3.     Первинне сприйняття
Завдання №3, №5, № 6
VІ Включення в систему знань і повторення
1.     Міні – самостійна робота  із взаємоперевіркою №7                                         Зупинка «Річка Весела»»
2.     Знаходження площі кімнат як цілого (№9)  Зупинка «Крижане місто»
-         Прочитайте завдання 9 і розгляньте малюнок. Що зображено на малюнку? (На малюнку зображено план квартири.)
-         Що відомо в задачі? (Позначена площа кожної з трьох кімнат.)
-         Скільки кімнат в квартирі? (3)
-         Яка площа І кімнати? (20 кв. м); ІІ? (12 кв. м); ІІІ? (18 кв. м)
-         Що треба знайти в задачі? (Чому дорівнює площа всіх трьох кімнат.)
-         Якщо «всіх», то що нам треба знайти? (Ціле)
-         Як шукаємо ціле? (Треба всі частинки додати.)
-         Який розвязок отримаємо? (18+12+20=50(кв. м))
-         Площа позначається великою літерою латинського алфавіту – S.
(Діти записують розвязок і відповідь задачі.)
3.     Робота в робочих зошитах (№10)  Зупинка «Місто Кмітливих»
-         Прочитайте текст задачі.
(Діти читають текст задачі.)
-         Про що говориться в задачі? (В задачі говориться про площі кімнат.)
-         Скільки кімнат в квартирі? (3)
-         Що відомо в задачі? (Площа трьох кімнат дорівнює 44 кв. м. Площа І кімнати становить 24 кв. м, площа ІІ кімнати – 8 кв. м.)
-         Що запитується в задачі? (Чому дорівнює площа ІІІ кімнати?)
-         Які одиниці виміру площі? (кв. м)
(Повторення задачі за схемою (за коротким записом).)
-         Що нам треба знайти: ціле чи частинку? (Частинку)
-         Як шукаємо частинку? (Щоб знайти невідому частинку треба від цілого відняти відому частинку.)
(Обговорення двох способів розв’язання задачі.)
І спосіб                                          ІІ спосіб
1)    44 – 24 – 8 = 12 (кв. м)          1) 44 – (24 + 8) = 12 (кв. м)
(Записи в зошитах.)
-         Який зі способів легкий? Чому? (Відповіді дітей)

VІІ  Підсумок уроку. Рефлексія
-         Що нового ви дізналися на уроці? (Одиниці площі)
-         Які ви знаєте одиниці площі?
-         Скільки в 1 кв. дм квадратних сантиметрів?
-         Скільки в 1 кв. м квадратних дециметрів?
-         Ми пройшли весь шлях за маршрутним листом і виконали всі запропоновані завдання. У вас на партах магніти з усміхненими обличчями. Підійдіть до маршрутного листа і прикріпіть свої магніти біля тих назв, завдання яких вам сподобалося.


VІІІ  Аналіз  домашнього  завдання   с. 64 №11 №12

Немає коментарів:

Дописати коментар