вівторок, 31 січня 2017 р.

ПРО ГНОМИКА МУДРУНЧИКА, ДІВЧИНКУ ГАННУСЮ ТА ІНФОРМАЦІЮ Конспект уроку для 2 класу з курсу «Сходинки до інформатики»

ПРО ГНОМИКА МУДРУНЧИКА,                             ДІВЧИНКУ ГАННУСЮ ТА ІНФОРМАЦІЮ Конспект уроку для 2 класу з курсу «Сходинки до інформатики»                                       

Надія  Северіна ,  вчитель початкових класів     
КЗ «НВК Сватівська ЗОШ І ступеня-гімназія»

Тема  Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію

Мета: закріпити знання учнів про основні складові комп’ютера; ознайомити дітей з поняттями «інформація»,  видами інформації, можливими шляхами її отримання; продовжувати знайомити з графічним редактором «Paint» - інструмент «Гумка»; розвивати увагу, пам'ять, розумові операції; стимулювати  бажання оволодівати комп’ютерною грамотою.

Тип уроку -  комбінований

Обладнання:  підручники, робочі зошити.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина  (1-2 хв)
                   Пролунав дзвінок,                          Діти – просто молодці!
                   Починається урок.                         Щоб урок пройшов не марно,
                   Працюватимемо старанно,            Треба сісти рівно, гарно
                   Щоб почути у кінці,                       І виконувати те,
                   Що у нашім другім класі               Про що мова зараз йде.

ІІ. Перевірка домашнього завдання  (2 - 3 хв)
Завдання з рубрики «Для розумників і розумниць» (урок 13 підручника)
v          У кошику лежали червоні та зелені яблука. Червона Шапочка замислилася: «Яку найменшу кількість яблук слід узяти, щоб серед них обов’язково було два яблука одного кольору?»
       Відповідь: Потрібно взяти три яблука.
v Визнач, скільки на малюнку квадратів. Визнач, скільки на малюнку трикутників.
     Відповідь:  6 квадратів, 12 трикутників
ІІІ. Розвивальні завдання   (6-8 хв)
1. Виконання завдань у робочому зошиті (урок 13, завдання 6)
         У скільки способів можна зафарбувати квітку в два різні кольори, якщо є три олівці: жовтий, синій, червоний? Намалюй квітки та розфарбуй їх у всі можливі способи.
      
Відповідь: 6 способів
2. Знайдіть зайве число у кожному ряду.
11, 22, 35, 44, 55, 66, 88, 77, 99
41, 43, 45, 46, 47, 49
10, 20, 30, 40,41, 50, 60, 70

ІV. Робота над темою уроку  (8-10 хв)
- Сьогодні ми з вами будемо говорити про   …. А про , дізнаємося після слухання текста.
1. Опрацювання статті підручника «Про гномика Мудрунчика, дівчинку Ганнусю та інформацію» (с.28)
         Читання тексту вчителем. Читання тексту за особами учнями.
Бесіда за змістом прочитаного:
– Що повідомив Мудрунчик Ганнусі?
– Що таке інформація?
 Про може бути інформацією? Про що можна повідомляти?

2.Проблемне запитання : 
-         Що таке інформація?
Колективне обговорення за матеріалом робочого зошита (урок 13, завдання 

V. Фізкультхвилинка

1, 2,  час вставати: будемо відпочивати.
3, 4,  присідаймо, швидко втому проганяймо.
5,  6, засміялись, кілька разів понахилялись.
7, 8,  час настав повернутись нам до справ!

VІ. Закріплення знань
Виконання завдань у робочому зошиті (урок 13, завдання 4) 

VІІ. Робота за комп’ютером

1.            Повторення правил безпечної поведінки.
       Гра «Правильно - неправильно!»
Учитель розповідає правила гри: зачитуються віршовані рядки, які обов'язково відповідають або не відповідають якомусь правилу поведінки в комп'ютерному класі. У разі невідповідності правилу діти тупають ніжками, а якщо віршовані рядки відповідають правилу - гучно плещуть у долоні, а вчитель увесь час намагається заплутати учнів, щоб вони були більш уважними і старанними.

В клас комп'ютерний спітнілі ми вбігаємо щосили...(тупають ніжками)
Витри старанно взуття, нам не потрібне сміття! (плещуть у долоні)
За улюблений комп'ютер падаєм, мов спілі фрукти...(тупають ніжками)
А щоб сісти нам за парту, вчитель нам дає команду! (плещуть у долоні)
Ти підсунь дисплей близенько і шнури поправ хутенько! (тупають ніжками)
Від екрана ти відсядь... Сантиметрів п'ятдесят! (плещуть у долоні)
Голова болить моя, Потерплю годину я! (тупають ніжками)
Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю! (плещуть у долоні)
Як відчую щось горіле, промовчу я всім на диво...(тупають ніжками)
В електронний клас науки сміло входь! Лиш вимий руки! (плещуть у долоні)
 2.            Робота з графічним редактором «Paint»

3. Тестовий контроль
Відгадай загадку, вибери та розмісти у відповідній клітинці предмети, за допомогою яких людина отримує інформацію. Пригадай, як «перетягувати» малюнки.

Малюнок
Загадка
      



Я ніколи не сиджу,
А ходжу, ходжу, ходжу.
І хоч з місця не зійду –
Все про час вам докладу.


Є цей прилад в кожній хаті,
Що це, можете сказати?
Для матусі серіал і футбол для тата
Може скринька ця чудова легко показати!








Не їсть, не п'є,
А говорить і співає.






Хоч і голосу не має,
Але голосно гукає.
Щоб могли порозмовляти
І про все на світі взнати.




Лист бумаги по утрам
На квартиру носят к нам.
На одном таком листе
Много разных новостей.


VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія
-       Що таке інформація?
-       Про може бути інформацією? Про що можна повідомляти?

Виконання завдання у робочому зошиті (урок 13, завдання 2)


Немає коментарів:

Дописати коментар