КЛАВІАТУРА КОМП`ЮТЕРА.
ПРИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ КЛАВІШ
Конспект уроку для
2 класу з курсу «Сходинки до інформатики»
за підручником М. М. Корніенко,
С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька
Надія
Северіна , вчитель
початкових класів
КЗ «НВК
Сватівська ЗОШ І ступеня-гімназія»
Мета: ознайомити з пристроєм введення інформації клавіатурою,
розміщенням і призначенням клавіш: стрілки, Пропуск, Caps Lock, Shift, Ctrl, Esc.
Ознайомити з програмою клавіатурного тренажера «Rapid Typing 5»
; удосконалювати вміння учнів швидко орієнтуватися в новій ситуації, сприяти
розвитку логічного мислення ; виховувати
інтерес до вивчення інформатики.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина. (1 хв)
1. В школу ми
йдемо зрання
Щоб отримати …. (ЗНАННЯ).
Нам чимало треба знати:
Мови, математику,
А тепер іще вивчати
Почали ….. (ІНФОРМАТИКУ).
2. Розминка
-
Дайте
відповіді на запитання «Хто це? Що це?»
Дім для
птахів? …Гніздо.
Лікар, що робить операції? ….Хірург.
Слово, протилежне
за значенням до слова «друг»? ….Ворог.
«Сорочка» для подушки?
….Наволочка.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (2 – 3 хв)
Робота в
групах
-
Розмістіть на відповідних листах значки Робочого столу и
Вікна програми. (Діти обирають із
заздалегідь закріплених на дошці та пояснюють вибір.)
Перевірка виконання завдання
Ш. Розвивальні завдання (6-8 хв)
Перевірка
. Пояснення одного
з учнів.
Взаємоперевірка (на дошці - еталон).
ІV. Робота над темою уроку (8-10 хв)
-
Тему нашого
уроку ви дізнаетеся тоді, коли відгадаєте загадку:
Сотня клавіш, різні знаки
Спершу учні – небораки,
А тепер раз - два й готово –
Відстукали слово.
Ось де пальцям фізкультура !
І це все – ......(клавіатура).
Спершу учні – небораки,
А тепер раз - два й готово –
Відстукали слово.
Ось де пальцям фізкультура !
І це все – ......(клавіатура).
КЛАВІАТУРА призначена для того, щоб вводити
текст і команди в комп’ютер. Клавіші є :
Алфавітно-цифрові
Клавіші керування курсором
Спеціальні клавіші
Функціональні
Клавіші малої цифрової клавіатури
1.
Робота з
підручником (с. 36 -37).
2. Закріплення матеріалу (с. 38).
-
Я зараз читатиму питання, які написані на одному кінці стрічки, а ви
відшукайте відповідь на іншому кінці. Не забувайте про відповідність кольору на
обох кінцях стрічки.
V. Фізкультхвилинка (1 хв)
Сірий котик міцно спав,
Навіть пісні не співав.
Та нарешті пробудився,
В різні боки подивився.
Порозчісував він вуса –
Довгі-довгі, русі-русі.
Язичком себе умив,
Лапки-кігти нагострив.
Буде мишку полювати,
Все
добро оберігати.
VІ. Закріплення знань.(5 хв)
Завдання 2,
3
Завдання 4 – частково (за наявності часу).
VІІ. Робота за комп’ютером. ( 15 хв)
-
Переходимо за комп’ютери, вмикаємо їх, а поки вони готуються до
роботи, ми…
1. Повторення правил поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному
класі.
Гра “Так чи ні?”.
-
Роботу з комп’ютером починай, не
чекаючи дозволу вчителя. (Ні).
-
Стіл завжди тримай у чистоті. (Так).
-
Якщо зголоднів, їж і пий за
комп’ютерним столом. (Ні).
-
Екран витирай лише сухою серветкою. (Так).
-
Сміливо берися за розетки і
всілякі проводи. (Ні).
-
Утомився? Поклади руки на
клавіатуру і відпочинь. (Ні).
-
З комп’ютером працюй лише чистими руками. (Так).
-
Щоб краще бачити, нахиляйся
близько-близько до монітора. (Ні).
2.
Інструктаж учителя щодо
роботи з програмою «Клавіатурний тренажер «Rapid Typing 5».
-
Знайдіть
на Робочому столі значок програми «Rapid Typing 5».
Скільки разів потрібно клацнути, щоб відкрити програму? (2 рази).
-
Покладіть
пальці в базову позицію А,О.
3. Робота з
програмою. (7 хв).
4. Релаксація (1 хв).
Вправи для пальчиків
Аби вправні пальці мати, треба їх потренувати!
Тож пограєм в музикантів, адже безліч в нас талантів!
На роялі будем грати
- клавіші перебирати.
Ну, а потім, любі діти, інші вправи слід зробити.
Пальці між собой єднайте, пальці в кулачки стискайте,
Кулачками обертайте, а долоньками махайте.
Вправи для очей
-
уявить що
ви – годинник, тож поводить очима вліво
– вправо (3-4 рази)
-
прослідкуйте
очима, як падають краплинки з хмаринки на землю (3-4рази)
-
покліпайте
очима, уявивши себе метеликом (3-4 рази)
-
подивіться
на клавіатуру, а потім у вікно, у далечину (3-4 рази)
5.
Продовження роботи за комп’ютером.(7 хв)
Комп’ютерна
програма «Кіт Риболов»
- Закінчить роботу з програмою, натисніть кнопку
«Завершити», закрийте вікно програми «Сходинки до інформатики +», вимкніть
комп’ютер кнопкою «Пуск» на Робочому столі, у
меню виберіть команду «Вимкнути
комп’ютер», а у вікні «Вимкнути комп’ютер»
клацніть кнопку «Вимкнення» і переходьте на місця за столами.
VIII. Підсумок уроку. Рефлексія (2 хв)
- Сьогодні ми познайомимося
ще з одним котом, якого звуть Мурчик. Ось що він зробив.
IХ. Домашнє завдання (1 хв)
-
За бажанням
розфарбуйте схему клавіатури
відповідними кольорами згідно умовних позначень.
- Дякую за урок, ви сьогодні вправно попрацювали. До зустрічі
на наступному уроці.
Немає коментарів:
Дописати коментар