середа, 22 лютого 2017 р.

Розробка інтегрованого уроку для 1 класу

Перевір себе. Права дітей 
Розробка інтегрованого уроку для 1 класу
( математика, основи здоров’я)

   Підготувала
             Северіна Надія Миколаївна,
              вчитель початкових класів,
              спеціаліст вищої
              кваліфікаційної  категорії
Тема: Перевір себе. Права дітей.

Мета:  Узагальнити і закріпити знання учнів про додавання та віднімання чисел, вдосконалювати навички усної лічби, вміння розв’язувати приклади і задачі на знаходження суми і різниці, порівнювати числа, розвивати творче мислення, виховувати почуття справедливості, дисциплінованості, вміння працювати колективно,. Ознайомити з поняттям «права дитини» та  найпоширенішими правами дітей.

Тип уроку: узагальнення знань, інтегрований (математика, основи здоров’я)

Обладнання: ватман, приклади-букви «ПРАВА  ДІТЕЙ», пазли з правами дітей, малюнки снігурів, роздатковий матеріал «Танграм», відеокліп  фізкультхвилинки «То не є проблема», клей, пензлик.

Хід уроку:

І. Організація учнів до уроку
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будемо:
                   Швидко, дружно, вміло!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності
В сумці зошит і буквар.
Хто до школи йде? 
        (Школяр).
      Як ще можна назвати школярів? (Учні, малята, діти).

              Про що ми будемо говорити на уроці ми дізнаємося тоді, коли розв’язавши приклади та розклавши відповіді  у порядку зменшення, прочитаємо назву уроку.
4 + 5  р             10 + 0   п           4 + 3   в
5 + 3  а              2 + 4    а            6 – 2   і
5 – 0  д              1 + 1    е            9 – 6   т
7 – 6  й

      ПРАВА ДІТЕЙ
    Відповідно до Конвенції про права  дитини, дитина - це особа, яка не досягла 18 років.  Держава взяла на себе зобов'язання захищати дітей, тому вони мають такі ж права, як і дорослі. А які права мають діти , ми дізнаємося у кінці уроку, коли виконаємо завдання та зробимо колаж. А що це –  про це пізніше.

ІІІ. Робота над темою уроку

Каліграфічна хвилинка
Серед інших цифр одна
Можу всіх заплутать я.
Бо якщо перегорнуть,
То на «6» перетворюсь.
То ж щоб не плутати ці цифри, давайте їх пропишемо красиво и правильно.
      Молодці, за це ви отримаєте пазл з першим правом – правом дитини на життя.

Зараз нас чекає математичний диктант
(одна дитина виконує на дошці, інші - на місцях).
запишіть число, яке передує числу 2.   
запишіть число, яке при лічбі стоїть між числами 3 і 5.
запишіть число, наступне за числом 5.
запишіть найбільше одноцифрове число.
запишіть суму чисел 9 і 1.
запишіть число, яке складається з 6 і 2.

Ви добре справилися, тож отримуєте наступний пазл – право дитини на медичне обслуговування.


Наступне завдання – кругові приклади .

10 – 6           9 – 3             
 4 + 5           2 + 3       
 6 – 4           5 + 5  

 (Виконавши це завдання, діти отримують пазл – право на родину).

–  Щоб одержати наступний пазл ви повинні скласти з приклада на додавання два приклади на віднімання.
5 + 4 =                          2 + 3 =
9 – 5                             5 – 2
9 – 4                             5 – 3   

Пазл –  право дітей на відпочинок.

Знаки «більше» й «менше» —
Ніби близнюки.
«Більше» — стрілка вправо,
«Менше» — навпаки.
   Як запам’ятати нам
Знаки «більше» й «менше»?
Гострячок направлений
   В те число, що менше!
Здогадалися, яке завдання вас чекає?  Так, потрібно порівняти числа.
3…4               8…5             0…9
1…10             7…7             3…8 
Ви отримуєте пазл з правом дитини на навчання.


Фізкультхвилинка .  Під супровід пісні «То не є проблема» діти виконують рухи і мають пазл з правом на  повноцінне харчування.



 
Робота над задачею
                            
           




            

На одній гілці сиділо 2 снігура, а на другій 4. Скільки пташок сиділо на дереві?
    Про що  говориться в задачі? Що нам відомо про снігурів? Що нам треба дізнатися? Якщо треба порахувати «скільки разом», яка це дія? Складіть приклад.
2 + 4 = 6 (сн.)
Молодці! Ось ще один пазл – право на захист та турботу.

Робота з геометричним матеріалом.
   – Діти, пригадайте, що таке відрізок? (Відрізок — це частина прямої, яка з обох боків обмежена точками. Точки — це кінці відрізка.)
Накресліть два відрізки: перший – довжиною 5 см, а другий – на 2 см менший. Якої довжини буде другий відрізок? Як дІзнатися? (Потрібно від 5 відняти 2). (Довжина другого відрізка – 3 см). (3 см).
Діти виконують завдання, вчитель перевіряє та допомагає.
Дуже добре, отримайте пазл –  право всіх дітей бути рівними у своїх правах.

Задачі на кмітливість.
      Будьте уважними, рахуйте правильно та відповідайте швидко.


v  
Ворон каже: «Кар-кар-кар!
Я кращий в лісі перукар»
Прилетіли 3 синички
Заплести собі косички.
А сорока Алла
Хвіст пофарбувала.
І промовив ворон: «Ох!
Клієнтів обслужив скількох?»
v  
Плачуть 2 бегемотики
Бо у них болять животики.
В крокодила ниє зуб,
вушко в зайченяти
Ай-боліта швидко
потрібно викликати.
Лікар наш все зможе.
Скільком звірятам допоможе?
v  
Понеділок, вівторок, середа,
Четвер, п’ятниця субота, неділя,
Скільки буде днів? –
Запитала тата Ліля.
Що ж їй тато відповів?
Це відомо всім,
Що  у тижні днів є … ( сім)



За це завдання ви отримуєте наступний пазл – право на  інформацію.
Гра «Танграм»
       Танграм (кит.«сім дощечок майстерності») — це головоломка, яка складається з семи  пласких геометричних фігур, які називають танами, що складаються у різні форми. Завдання головоломки — створити задану форму (на підставі лише обрису силуету) з використанням всіх семи танів, які заборонено накладати один на один. Це одна з найбільш популярних головоломок у світі. Тож пропоную вам викласти фігуру  зайчика.
Ви отримуєте пазл з правом на знання про свої права.


ІV. Підсумок уроку.
       Молодці! Ви добре виконували завдання, тому і змогли зробити цей колаж «Права дітей». Колаж – це зібране з різних частин зображення.

    Щоб права свої нам знати,
  Будемо їх рахувати:
  Один - це право на  життя,
  Два - на медичне обслуговування,
  Три - це право на родину,
  А чотири  - на відпочинок.
   П'ять - це право на навчання,
   Шість - на повноцінне харчування,
  Сім - на захист та турботу,
  А вісім – рівність та свободу,
  Дев'ять – право на інформації отримання,
  Ну а десять – це знання про усі свої права!
  Знай, дитино,  -  це усьому голова!


Дитя моє, права дитини ти мусиш вивчити сумлінно!
Це так потрібно, так важливо, напевно знати в наші дні:
Коли з тобою справедливо вчиняють, а коли і ні.
Тож прочитай, завчи напам’ять, порадь і друзям прочитати.
Хай прочитають тато й мама – права ці всім потрібно знать!





Немає коментарів:

Дописати коментар